Filmy

Kultura

Dešťová hůj Jiřího Hájíčka

Román oceňovaného českého spisovatele Jiřího Hájíčka, který se stal Knihou roku 2016 v anketě Lidových novin, vychází jako audiokniha DEŠŤOVÁ HŮL v podání Martina Pechláta. „Jako dítě jsem většinu prázdnin trávil na vsi u Jindřichova Hradce, kde měla ateliér moje babička – malířka. Mám tedy v živé paměti atmosféru jižních Čech, kde se odehrává děj románu Dešťová hůl.  Důvěrně znám všechny ty rybníky, blata, louky a lesy, těžké letní bouřkové mraky odrážející se na vodní hladině… Od té doby každý slovní popis vnímám z perspektivy dlouhých výletů do krajiny i skic, které na nich vznikaly a které později v ateliéru sloužily jako předlohy. Připomínku na ten jedinečný pohled pak babička přenášela z beztvarých barev na paletě štětcem na plátno,“ vzpomíná Martin Pilař, ředitel vydavatelství OneHotBook.    

Kultura21.cz | 28. 6. 2017 14:38

Literaturu s výtvarným uměním spojují Antikódy a Proměna

Knihy Antikódy Václava Havla s litografiemi Štefana Tótha i Proměna Franze Kafky s litografiemi Petra Nikla spojují literaturu s výtvarným uměním. Významná česká díla v kombinaci s unikátní uměleckou činností nabízí nakladatelství Teapot, jehož kořeny sahají až do roku 1967.

Týden.cz | 28. 6. 2017 14:15

Světový virtuóz točí v Praze novou nahrávku s PKF – Prague Philharmonia

Praha – Světový virtuóz Gábor Boldoczki točí společně PKF – Prague Philharmonie v Praze novou nahrávku pro Sony Classical. Během jedinečného repertoáru, na němž se objeví i čeští autoři, vystřídá trubku, křídlovku i corno da caccia.

Kultura | Eurozprávy.cz | 28. 6. 2017 13:35

Uma Thurmanová uvede ve Varech oba díly filmu Kill Bill

Jedna z hlavních hvězd letošního 52. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Uma Thurmanová uvede osobně v letním kině v Karlových Varech oba díly filmu Kill Bill od Quentina Tarantina.

Týden.cz | 28. 6. 2017 13:15

Švýcaři mohou závidět. Lístek do kina v Česku zlevnil na 128 korun

Za lístek do kina letos Češi platí v průměru o korunu méně než loni, stojí 128 korun. Podepsala se na tom nízká inflace. V příštích letech zdraží v řádu jednotek korun. Vyplývá to ze studie společnosti PwC Global Entertainment & Media Outlook 2017 - 2021.

Týden.cz | 28. 6. 2017 13:00

RECENZE: Hold vitrínám v Městském divadle Brno aneb Sejdou se neandrtálec, vodník a Edison

RECENZE: Městské divadlo Brno již osmým rokem zakončilo sezónu premiérovou inscenací na Biskupském dvoře. Letos pro uvedení pod širým nebem napsala autorská trojice Stanislav Slovák, Jan Šotkovský a Petr Štěpán zpěvohru Brněnské kolo aneb Jak ukrást Věstonickou venuši. Bláznivý muzikál s hudbou Karla Cóna pracuje s brněnskými legendami a pověstmi, reálnou historií, ale i se zcela nově vymyšlenými prvky.

Kultura | Eurozprávy.cz | 28. 6. 2017 11:56

Masters of Rock nabídne superkapelu s Lucií Bílou

/ROZHOVOR/ S projektem Bohemian Metal Rhapsody se v premiéře mohou setkat návštěvníci letošního festivalu Masters of Rock ve Vizovicích (od 13. do 16. července). „Nápad na něco takového mi v hlavě běhá už přes dvacet let. Dokonce jsem zpočátku tajně snil o prknech Národního divadla," usmívá se Radim Pařízek, kapelník české metalové legendy Citron. A má důvod se usmívat. Na pódium se mu podařilo dostat Lucii Bílou, Honzu Toužimského z Arakainu či Kamila Střihavku.

Hudba | Denik.cz | 28. 6. 2017 10:32

Léto v brněnských vilách se ponese v retro vlně

Léto ve známých brněnských vilách Löw-Beer a Stiassni se ponese na retro vlně, součástí programu bude hudba, tanec a film. Tři koncerty v zahradě vily Löw-Beer nabídnou skladby z 30. až 60. let minulého století.

Týden.cz | 28. 6. 2017 10:30

Radiohead vydávají znovu svou nejlepší desku. Stále stojí za to

/VIDEOKLIP/ Když se podíváte na jakýkoli seznam nejlepších a nejdůležitějších populárních desek devadesátých let, pravděpodobně najdete kapely jako Nirvana, My Bloody Valentine, Prodigy a Radiohead. A od posledních jmenovaných to 100procentně bude album z roku 1997 OK Computer. Základní album britské alternativní scény konce minulého století letos oslavilo dvacet let a nyní vyšlo znovu v notně rozšířené verzi.

Hudba | Denik.cz | 28. 6. 2017 10:14

Herci se společně s Kingem snaží vysvětlit premisu Temné věže

Kingova Temná věž je ne zrovna malou sérií ne zrovna tenkých knih a adaptovat něco takového do jednoho celovečerního filmu muselo být peklo. Film se také nevěnuje všem knihám a celé sérií, jako si z ní spíš bere hlavní motiv pistolníka proti muži v černém, s Temnou věží uprostřed.

dokina.cz | 28. 6. 2017 10:12

Dobrá věc se podařila, a tak další parník Luboše Nováka vypluje!

Kouzelné datum je 8.7.2017, kdy Luboš opět zasedne za pomyslné kormidlo té nejlepší trancové plavby na Vltavě. 

Kultura21.cz | 28. 6. 2017 06:57

Vlady Gryc přichází s albem, na kterém se hudebně podílí exmanžel Heleny Vondráčkové Hellmut Sickel

Já svý sny mám. Tak se jmenuje debutové CD zpěváka Vladyho Gryce. Navíc jde v tomto případě o album autorské – všechny texty si zpívající textař napsal sám, zatímco hudební stránka je dílem Hellmuta Sickela. Ten všechny písničky napsal, zaranžoval a nahrál ve studiu. Pro zainteresované je to už známá dvojka, která má leccos společného. Před pár lety se potkali v Berlíně, kde se postupně zrodil nápad spolupráce, ale ještě předtím žili určitou dobu oba v Česku. Ostravský rodák Vlady Gryc tady strávil polovinu života a přibližně stejnou dobu tady žil – ještě coby exmanžel Heleny Vondráčkové – i hitmaker Hellmut Sickel. V následujícím rozhovoru vypráví Vlady nejen o své albové novince či spolupráci s Hellmutem, ale také o svých uměleckých záměrech a plánech.  

Kultura21.cz | 28. 6. 2017 06:44

Zemřel herec Nyqvist, představitel Blomkvista z trilogie Milénium

Ve věku 56 let v úterý zemřel jeden z nejznámějších švédských herců Michael Nyqvist, jehož proslavila především role investigativního reportéra v trilogii Milénium.

Týden.cz | 28. 6. 2017 06:44

Inspirujte se fenoménem Hygge

Další kniha o tajemství šťastného skandinávského života je tentokrát zaměřena na fenomén útulna a čtenáři v ní najdou zajímavé povídání zaměřené především na recepty a bydlení.  

Kultura21.cz | 28. 6. 2017 06:36

OBRAZEM: Na návštěvě u Wericha

UVNITŘ FOTOGALERIE. Život a dílo Jana Wericha, Jiřího Voskovce a Vladimíra Holana připomene expozice ve zrekonstruované Werichově vile na pražské Kampě, která se pro veřejnost otevře 30. června. TÝDEN exkluzivně přináší první fotografie z nového muzea.

Týden.cz | 28. 6. 2017 06:05

Na Buchlově připravili mimořádnou prohlídkovou trasu

Hrad Buchlov na Uherskohradišťsku nabízí novou prohlídkovou trasu, takzvanou Buchlovskou spirálu. Zaměřuje se na postupný stavební vývoj hradu s těžištěm ve středověku a je koncipována zejména pro zájemce o architektonický vývoj hradu.  

Kultura21.cz | 28. 6. 2017 06:00

Robert N. vydává novou vinylovou desku Hej, pane diskžokej

Zpívající model Robert N. proletěl naší hudební scénou jako kometa. Za pět let profesionálního zpívání vydal pět alb, jeho písně vyšly na šedesátce CD a účinkoval v hudebních pořadech a estrádách, které vysílala Nova, Prima i Česká televize v prime time. Před deseti lety zmizel ze showbyznysu a nyní se připomíná raritní vinylovou LP deskou Hej, pane diskžokej.    

Kultura21.cz | 28. 6. 2017 06:00

Zemřel herec Nyqvist (+56) známý z trilogie Milénium

Stockholm - Ve věku 56 let v úterý zemřel jeden z nejznámějších švédských herců Michael Nyqvist, jehož proslavila především role investigativního reportéra v trilogii Milénium. Informovala o tom jeho rodina, podle níž podlehl rakovině plic. Majitel řady hereckých cen byl vyhledáván režiséry hollywoodských akčních snímků, kteří jej obsazovali hlavně do rolí záporných hrdinů.

Kultura | Eurozprávy.cz | 28. 6. 2017 05:50

OBRAZEM: Sezonu lesního divadélka zahájila Její pastorkyňa

První hrou letošní sezony divadelních představení pod širým nebem bylo klasické drama v podání herců z Divadla Máj Praha. Těch se do šanovského divadélka sjelo hned osmnáct, aby předvedli hru Její pastorkyňa podle původního scénáře Gabriely Preissové z roku 1890.

Divadlo | Denik.cz | 27. 6. 2017 21:36

V Brně chystají festival seriálů. Akce má zviditelnit město

V Brně se příští rok uskuteční první ročník festivalu seriálů nazvaný Serial Killer: Best TV Fest Brno. Město ho podpoří třemi miliony korun. Festival Brno zviditelní, řekl primátorův náměstek zodpovědný za kulturu Matěj Hollan (Žít Brno).

Týden.cz | 27. 6. 2017 20:45
« Previous 1 2 3 4 13 26 38 50 Next »