Finance Podnikání Práce a kariera Reality

Ekonomika

Lidl prý v USA odstartoval krvavou cenovou válku

Není to ani měsíc, co německý maloobchodní řetězec Lidl vstoupil na americký trh. Tím odstartoval dění, na které jsou evropští zákazníci dávno zvyklí.

Patria.cz | 28. 6. 2017 15:05

U nového auta vede při rozhodování cena. Trendem se stává carsharing

Koupě auta online, využívání carsharingu, financování operativním leasingem a stále víc technologií. To jsou u osobních aut podle českých řidičů a řidiček trendy budoucnosti.

Ekonomika | Denik.cz | 28. 6. 2017 14:39

MMF podpořil utažení českého hypotečního trhu, navrhuje nové pravomoci pro ČNB

V Česku je na čase připravit podmínky pro utažení hypotečního trhu. Ve svém pravidelném ročním posudku na to upozorňuje Mezinárodní měnový fond.

E15.cz | 28. 6. 2017 14:30

Byznys zacílili na muže. Vyplatilo se. Pánské krejčovství otevírá nový showroom

(FOTOGALERIE) Móda už dávno není výsadou pouze žen. Také muži chtějí opět kvalitní a dobře padnoucí oděv. Pánská krejčovina v Česku zažívá comeback. Zachovat tradici českých oděvních salonů a navázat na dlouhou historii oděvního průmyslu, takový byl prvotní cíl při zakládání pánského krejčovství Galard. A tento cíl přetrvává.

Podnikatel.cz | 28. 6. 2017 14:17

EU řeší díru v rozpočtu, do budoucna přijde až o 20 miliard eur

Brusel - Evropská unie bude muset v začínající debatě o podobě svého rozpočtu po roce 2020 vyřešit výpadek možná až 20 miliard eur. Důvodem je blížící se odchod Británie, která do rozpočtu přispívá, a také vyšší požadavky na unii při zajišťování bezpečnosti či ochraně hranic.

Ekonomika | Eurozprávy.cz | 28. 6. 2017 14:17

Amazon usnadní českým podnikům prodej v zahraničí

Americký internetový prodejce Amazon usnadní malým a středním českým podnikům prodej v zahraničí, poskytne jim speciální služby, například takzvaný intuitivní prodejní účet, který umožňuje prodej skrz všechny online obchody Amazonu v EU na jedno kliknutí.

Týden.cz | 28. 6. 2017 14:15

Bývalý lobbista ČEZ Vladimír Johanes je zpátky v jaderném byznysu

České firmy se tlačí do jaderných projektů, které v Maďarsku a ve Finsku chystá ruský Rosatom. Pomáhá jim v tom Vladimír Johanes, muž označovaný za šedou eminenci tuzemské energetiky.

E15.cz | 28. 6. 2017 14:09

ČEZ a.s. - Tomáš Pleskač místopředsedou představenstva

ČEZ, a.s. (IČ 45274649) Vnitřní informace Tomáš Pleskač místopředsedou představenstva Představenstvo společnosti ČEZ na svém zasedání zvolilo svým místopředsedou pana Tomáše Pleskače.

Patria.cz | 28. 6. 2017 13:58

Protiruské sankce budou platit celý rok, rozhodla Rada EU

Rada Evropské unie dnes prodloužila sankce uvalené na Rusko kvůli ukrajinské krizi. Sankce, které unie svázala s prosazením mírových dohod z Minsku, tak budou platit nejméně do konce ledna 2018.

E15.cz | 28. 6. 2017 13:58

Státní firmy mají dostat úlevy ze zveřejňování smluv, novela prošla v prvním kole

Praha - Sněmovna dnes zrychleně v první kole schválila novelu, podle níž některé státní podniky a společnosti s většinovou účastí státu, krajů a obcí dostanou částečnou výjimku z povinného zveřejňování smluv v internetovém registru. Totéž by platilo pro národní podnik Budějovický Budvar.

Ekonomika | Eurozprávy.cz | 28. 6. 2017 13:44

Poslanci odhlasovali úlevy ze zveřejňování smluv pro státní podniky

Některé státní podniky a společnosti s většinovou účastí státu, krajů a obcí zřejmě dostanou částečnou výjimku z povinného zveřejňování smluv v internetovém registru. Totéž by platilo pro národní podnik Budějovický Budvar. Do evidence by se navíc nevkládaly například smlouvy, které se týkají nakládání s výbušninami, a kolektivní smlouvy. Předpokládá to novela zákona skupiny poslanců, kterou dnes zrychleně už v úvodním kole schválila Sněmovna.

Ekonomika | Denik.cz | 28. 6. 2017 13:42

Němečtí exportéři očekávají růst, tahounem je automobilový průmysl

Nálada mezi německými vývozci je tento měsíc nejlepší za šest let. Exportéři těží zejména z příznivého hospodářského vývoje v Evropské unii.

E15.cz | 28. 6. 2017 13:37

Miroslav Červenka ředitelem divize IT společnosti Home Credit

Ředitelem nově vytvořené divize IT českého a slovenského Home Creditu se stává Miroslav Červenka. Současně je novým členem top managementu společnosti. Zaměří se na implementaci nové firemní IT architektury.

Kariera | HNed.cz | 28. 6. 2017 13:30

Vladislav Vachata postoupil na pozici Managing Director ve společnosti ACTUM+

Na pozici Managing Directora společnosti ACTUM+ se přesouvá Vladislav Vachata. Jeho cílem bude zajištění dalšího růstu a rozšiřování kompetencí v rámci jednotlivých digitálních disciplín, kterým se ACTUM+ věnuje.

Kariera | HNed.cz | 28. 6. 2017 13:25

Nový vyděračský vir se zatím v Česku masivně nerozšířil

Nový vyděračský program (tzv. ransomware), který se začal šířit v úterý, do Česka zatím ve větší míře nedorazil. Napadeny nebyly státní úřady ani firmy důležité pro chod státu. Dnes dopoledne to řekl Radek Holý z Národního bezpečnostního úřadu. Podle dřívější informace antivirových firem mělo být Česko na devátém místě co do rozšíření nákazy.

Ekonomika | Denik.cz | 28. 6. 2017 13:11

Pětina kontrol na farmářských trzích najde chyby, hlásí veterináři

Za letošní rok provedli veterináři zhruba 130 kontrol na farmářských trzích, v pětině případů zjistili pochybení. Meziročně jde o mírné zlepšení. Více závad je v Praze, kde bylo loni 28 procent kontrol se závadami.

Týden.cz | 28. 6. 2017 13:02

Státní firmy zřejmě nebudou muset zveřejňovat všechny smlouvy, rozhodli poslanci

Některé státní podniky a společnosti s většinovou účastí státu, krajů a obcí zřejmě dostanou částečnou výjimku z povinného zveřejňování smluv v internetovém registru. Totéž by platilo pro národní podnik Budějovický Budvar. Do evidence by se navíc nevkládaly například smlouvy, které se týkají nakládání s výbušninami, a kolektivní smlouvy. Předpokládá to novela zákona skupiny poslanců, kterou dnes zrychleně už v úvodním kole schválila Sněmovna.

E15.cz | 28. 6. 2017 12:55

Ukradli nebo zneužili vám platební kartu? Pomůže banka, policie i pojištění

Ztráta platební karty, krádež či vyloupení účtu po zadání citlivých informací na internetu. To jsou situace, do kterých se může dostat každý. Server EuroZprávy.cz proto oslovil banky s dotazem, jak v takových situacích postupovat a zda jim lze nějak předejít.

Ekonomika | Eurozprávy.cz | 28. 6. 2017 12:53

Více jak 2 500 nových společností za jeden měsíc. Vznikají hlavně v Praze

V květnu vzniklo v porovnání s předchozím měsícem o dvě stovky společností více. Vznikaly ve všech 14ti krajích, nejvíce však v Praze. Květen roku 2017 hlásí přesně 2 665 nových obchodních společností. 992 jich ale naopak zaniklo. Nejvíc obchodních společností bylo za měsíc květen založeno v Praze, hned za metropolí je Jihomoravský kraj. Naopak nejméně obchodních společností vzniklo v květnu v Karlovarském kraji (33 společností) a v Libereckém kraji (45 společností). Vychází to ze statistik společnosti CRIF – Czech Credit Bureau

Podnikatel.cz | 28. 6. 2017 12:49

Útok nového počítačového viru? Podle expertů má za cíl šířit chaos

Společnosti A.P. Moller-Maersk, FedEx, Nissan Motor, Rosněfť , reklamní obr WPP, britská služba národního zdraví, weby ukrajinských úřadů, ruská pobočka skupiny Home Credit, francouzská stavební skupina Saint-Gobain, ale i systémy v Česku.

Patria.cz | 28. 6. 2017 12:36
« Previous 1 2 3 4 13 26 38 50 Next »