Počasí

Domov

Robert Malecký: Kraj tlačí čistku v muzeích a galeriích silou. Žádné důvody, prostě ředitele odvoláme

UVNITŘ ROZHOVOR. Komunističtí radní Ústeckého kraje dál trvají na konci ředitelů galerií a muzeí, které odvolali v květnu. Na pondělním jednání krajského zastupitelstva nepřipustili jakoukoli změnu a kritiky převálcovali. Nadále platí, že kraj neuvedl žádné věcné důvody pro odvolání a nestanovil ani žádnou koncepci, kam by měly muzea a galerie nově směřovat. Jediným oficiálním důvodem pro výměnu pětice ředitelů tak je: Už jsou tam moc dlouho.

Parlamentní listy | 28. 6. 2017 15:14

Křižáček, Daliborek, Richard a Nina. Česká televize se představí ve Varech se čtyřmi filmy

Čtyři koprodukční filmy České televize byly vybrány do letošních soutěžních sekcí Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. O hlavní cenu, Křišťálový glóbus, se s jedenácti zahraničními filmy utká snímek režiséra Václava Kadrnky – Křižáček. Další filmy se objeví v soutěži dokumentárních filmů a sekci Na východ od západu.

Parlamentní listy | 28. 6. 2017 15:14

Gabal (KDU-ČSL): Vyvoláváme iluzi, která spoustu lidí může dovést před trestní právo

Projev na 59. schůzi sněmovny 28. června 2017 k Návrh poslanců Romana Váni, Milana Chovance, Igora Jakubčíka, Zuzky Bebarové Rujbrové, Bronislava Schwarze a dalších na vydání ústavního zákona, kterým se mění ústavní zákon o bezpečnosti České republiky:

Parlamentní listy | 28. 6. 2017 15:14

Děčín omezí výplatu dávek na bydlení ve vybraných lokalitách

Děčín částečně omezí výplatu dávek na bydlení ve vybraných lokalitách. Městům a obcím to od června umožňuje novela zákona o pomoci v hmotné nouzi. Radnice si od tohoto kroku slibuje zapojení majitelů nemovitostí do řešení problémů v daných místech a zlepšení životních podmínek. ČTK to dnes řekla mluvčí radnice Markéta Lakomá.

Parlamentní listy | 28. 6. 2017 15:00

Změna ústavního zákona může pomoci žalobě proti EU, míní Chovanec

Schválení novely ústavního zákona o bezpečnosti ukázalo, že se stát nebojí svých občanů. Podle ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) je schválení zákona také signálem pro orgány EU, kde se chce Česko žalobou bránit proti zavedení evropské směrnice, která zpřísňuje držení zbraní. Podle ministra to může žalobu podpořit. Novela má také podporu prezidenta Miloše Zemana, tvrdí ČTK.

Parlamentní listy | 28. 6. 2017 14:52

Češi žijící v Británii zatím nemusí kvůli brexitu o nic žádat

Návrh pravidel pobytu občanů EU v Británii, který v pondělí zveřejnila britská vláda, zatím nepřináší žádné povinnosti pro české občany, řekla novinářům britská velvyslankyně v ČR Jan Thompsonová.

Týden.cz | 28. 6. 2017 14:49

Nový zákon: Podmínky pro lékaře a zubaře mimo EU se v Česku zpříšní

Praha - V červenci vstupuje v platnost novela zákona, která zpřísní podmínky uznávání vzdělávání pro lékaře a zubaře ze zemí mimo EU. V plánu je přechodné období, po něj budou moci současní žadatelé o aprobaci své zkoušky dokončit za současných podmínek.

Domácí | Eurozprávy.cz | 28. 6. 2017 14:49

Zájem o pořízení auta na operativní leasing stoupl o půlku

Zájem o pořízení vozu na operativní leasing se meziročně zvýšil o polovinu. Zatímco loni tento způsob volilo kolem šesti procent zájemců, letos je to více než devět procent.

Týden.cz | 28. 6. 2017 14:45

Poslanci se přeli kvůli nástupci za Zelienkovou v Radě Evropy

Praha - Poslanci dnes hlasovali o několika důležitých zákonech a jak už se stalo tradicí, nemohly u toho chybět hádky. Předmětem sporu se tentokrát stalo odvolání poslankyně Kristýny Zelienkové ze Stálé delegace do Parlamentního shromáždění Rady Evropy a volba jejího nástupce.

Domácí | Eurozprávy.cz | 28. 6. 2017 14:42

Sněmovna možná schválí posílení vlastníků bytů proti neplatičům

Sněmovna možná ještě v současném složení schválí senátní novelu, která posílí práva platících vlastníků bytů vůči neplatičům. Společenství vlastníků bytů mají získat přednostní právo na částečné uhrazení pohledávek na správu domů po neplatičích. Poslanci dnes stanovili, že o novele, kterou podpořila vláda, rozhodnou v půli července, informuje ČTK.

Parlamentní listy | 28. 6. 2017 14:41

Mikuláš Kroupa: Poslední slova před popravou. Pravidelná připomínka komunistické zvůle

Pravidelně koncem června, 21. a 27., si připomínáme smrt Heliodora Píky a Milady Horákové. Před lety jsem vyprávěl v knize „V komunismu jsme žít nechtěli“ příběh bývalého bachaře z Borů. A v úvodu jsem rozebíral poslední slova popravených.

Parlamentní listy | 28. 6. 2017 14:39

Novotný (ODS): Kdy jindy by už český Parlament měl svůj nesouhlas vyjádřit?

Projev na 59. schůzi sněmovny 28. června 2017 k Návrh poslanců Romana Váni, Milana Chovance, Igora Jakubčíka, Zuzky Bebarové Rujbrové, Bronislava Schwarze a dalších na vydání ústavního zákona, kterým se mění ústavní zákon o bezpečnosti České republiky:

Parlamentní listy | 28. 6. 2017 14:39

ZOO Liberec opět odměňuje za povedené vysvědčení

Jako již tradičně, i na konci tohoto školního roku nabízí liberecká zoologická zahrada úspěšným žákům odměnu v podobě bezplatného vstupu do zoo.

Parlamentní listy | 28. 6. 2017 14:39

Takové pindy o nás, lidovcích! Kalousek mi nadává, že jsem lampasák. „Kabaret Sněmovna“ dnes dával speciální představení

Neuvěřitelné debaty se dnes mezi poslanci vedly kolem ústavní novely týkající se držení zbraní, která by dala majitelům legálně držených zbraní možnost zasáhnout v případě potřeby k zajištění bezpečnosti. „Takové ty pindy o tom, jak lidovci jsou vždycky tam nebo onde, prostě pro mě neplatí...,“ čílil se dnes ve Sněmovně místopředseda KDU-ČSL Ondřej Benešík, když jej poslanec Úsvitu Karel Fiedler atakoval slovy, že Benešík coby lidovec sedí ve Sněmovně za stranu, která je vždy buď v Parlamentu, či ve vládě, a to za každých okolností, a podle toho také hlasuje. To ale nebylo vše, co si dnes poslanci nandali v rámci zákona. Také si nadávali do zelených mozků a lampasáků... K normě ale padaly i věcné výtky. Nakonec ji ústavní většinou hlasů Sněmovna schválila.

Parlamentní listy | 28. 6. 2017 14:33

Východní Čechy dnes zasáhnou silné bouřky, sever čekají vydatné lijáky

Velmi silné bouřky, které mají ukončit současná vedra, zasáhnou dnes zejména východní polovinu Čech, na ostatním území by tak silné být neměly. Po půlnoci budou bouřky a přeháňky slábnout a přecházet do deště, přičemž v Ústeckém a Libereckém kraji bude vydatný.

Z domova | Denik.cz | 28. 6. 2017 14:31

Japonský korunní princ při setkání se Sobotkou vzpomínal na Prahu

Premiéra Bohuslava Sobotku dnes v Tokiu přijal japonský korunní princ Naruhito, který se zřejmě již brzy stane japonským panovníkem. Jeho otec, třiaosmdesátiletý císař Akihito, totiž loni v létě překvapivě oznámil, že by chtěl předat korunu svému nejstaršímu synovi kvůli svému vysokému věku a zhoršujícímu se zdraví, připomíná ČTK.

Parlamentní listy | 28. 6. 2017 14:30

Bouřky budou nejvíc hrozit ve východní polovině Čech, na severu zase lijáky

Meteorologové zpřesnili svou výstrahu před silnými bouřkami, které se během středy přeženou přes Česko. Nejvíce problémů způsobí ve východní polovině Čech, jinde by tak silné být neměly. Po půlnoci budou bouřky a přeháňky slábnout a přecházet do deště, ten ale bude na severu v Ústeckém a Libereckém kraji vydatný a hladiny tamních řek by mohly stoupnout.

Domácí | ČT24 | 28. 6. 2017 14:29

Pátrání: na Berounsku někdo ukradl stádo chovných beranů

Neznámý zloděj v minulých dnech odcizil z ohrad u Trněného Újezdu na Berounsku stádo chovných beranů.

Týden.cz | 28. 6. 2017 14:25

V ČR strmě přibývá pohlavních chorob, někteří pacienti maji syfilis i HIV

Praha - Lékaři v ČR registrují nárůst počtu onemocnění syfilis a kapavky. Více se šíří i tropická choroba lymphogranuloma venerum. Dlouhodobě vzrůstá i počet nemocných HIV. Situace se zdá alarmující i ministerstvu zdravotnictví.

Domácí | Eurozprávy.cz | 28. 6. 2017 14:23

Kapsch kritizuje způsob, jakým ministerstvo nakládá s citlivými daty

Správci mýtného systému, společnosti Kapsch, vadí způsob, jakým Ministerstvo dopravy nakládá s citlivými daty v tendru na správu mýtného systému po roce 2019. Firma kritizuje to, že úředníci vydávají datová média s citlivými informacemi každému z uchazečů. V původní dohodě měli citlivé informace získat pouze uchazeči, kteří prošli kvalifikací a kteří podepíšou dohodu o mlčenlivosti, řekl dnes ČTK mluvčí Kapsche David Šimoník.

Parlamentní listy | 28. 6. 2017 14:17
« Previous 1 2 3 4 13 26 38 50 Next »